wysoki-cholesterol-leczenie

Oszustwo cholesterolowe i inne drobne tajemnice o których nowoczesna medycyna nie chce byś wiedział

Kolejne wielkie oszustwo farmy

Spośród wszystkich osób w Ameryce dotkniętych nadciśnieniem, prawie 70% jest w jakiś sposób leczonych. Większości konwencjonalni lekarze każą przyjmować leki. Ale w ciągu ostatniej dekady zmieniły się wybierane leki. Lekarze przestawili się z pigułek wodnych zwanych diuretykami, na dwie nowsze kategorie leków zwanych blokerami kanałów wapnia i inhibitorami ACE. Do tych nowszych leków należą Norvasc, Prinivil i Zestril.

Mimo że wielu lekarzy przestawiło się na przepisywanie nowszych, droższych leków kontrolujących ciśnienie krwi, diuretyki wykazały że działają lepiej niż te nowsze leki. Plus, są dużo tańsze.

Producenci nowszych leków polegali na wielkich reklamach. Marketing był bardzo sprytny: darmowe próbki, darmowe stetoskopy, opłacone konferencje, kolacje i bilety na główne imprezy sportowe. Płacili także za badania, które wydają się sugerować, że leki działały lepiej niż pigułki wodne. To zadziałało. Nowe leki przejęły diuretyki jako preferowane leczenie. W ubiegłym roku sprzedaż osiągnęła $10 mld.

Problemem jaki mam z tym wszystkim jest to, że leki są bardzo drogie i pełne poważnych skutków ubocznych. Starsze diuretyki były sprawdzonym osiągnięciem i kosztowały prawie 90% mniej.

Spójrzcie na wyniki badań opublikowanych w wydaniu z grudnia 2022 JAMA. Mówią one, że diuretyki są najlepszą terapią na nadciśnienie. Uczestniczyły w nich 42.000 nadciśnieniowców. Wszyscy w wieku powyżej 55 lat. Uczestnicy przyjmowali diuretyk, bloker kanałów wapnia, albo inhibotor ACE. Badania trwały 5 lat.

Badanie wykazało, że ryzyko ataku serca i zgonu jest mniejsze w przypadku diuretyków niż innych leków. Każda z metod leczenia równie dobrze obniżała ciśnienie krwi. Ale stosujący Norvasc mieli 38% wyższe ryzyko niewydolności serca w porównaniu z przyjmującymi diuretyk. Stosujący Zestril i Prinivil mieli 19% większe ryzyko choroby serca. Tak więc faktem jest, że lekarze przestawiali się na te nowe leki, mimo że diuretyki mają dłuższą i lepiej sprawdzoną historię.

To przełomowe badanie pokazuje powód dlaczego przestałem wierzyć w informacje producentów leków, i dlaczego dążę do minimalizacji stosowania leków gdzie tylko możliwe.

Ale to nie koniec. Kiedy szacuje się skuteczność i cenę leków obniżających ciśnienie krwi, bardzo widoczne stają się związki między wielkimi farmami i lekarzami. Opublikowane w New England Journal of Medicine wyniki badań wykazały, że 96% artykułów w czasopiśmie medycznym popierających stosowanie blokerów kanałów wapniowych pisali lekarze mający związki finansowe z producentem leku.

A stawka jest tu ogromna! Jeden na trzech Amerykanów ma nadciśnienie krwi. Powodując przestawienie lekarzy od niskocenowych pigułek wodnych na drogie nowe leki w leczeniu problemu, producenci wygenerowali sobie miliardy dolarów w nowym biznesie. [25]

Leki na nadciśnienie mogą kosztować cię życie

Niestety, choć wielkie farmy mogły ogłupić waszego lekarza co do o skuteczności ich najbardziej popularnego leku obniżającego ciśnienie krwi, to wy płacicie cenę – zarówno portfelem jak i waszym zdrowiem.

Jeśli masz nadciśnienie, to są 4 typy leków jakie może przepisać wam lekarz.
Poniżej krótka lista tego co cię czeka kiedy zaczniesz je stosować. . .

1.Diuretyki to proste starodawne pigułki wodne/moczopędne. Chociaż wielu lekarzy przestawiło się na przepisywanie nowszych, droższych leków kontrolujących ciśnienie krwi, to diuretyki wykazały iż lepiej działają od tych nowych leków. Plus, są dużo tańsze.
Ale pigułki wodne nie są pozbawione ryzyka. W rzeczywistości mogą być potencjalnie bardzo niebezpieczne. Najbardziej powszechna grupa diuretyków, znana jako diuretyki tiazydowe, dają dosyć istotne skutki uboczne. Przede wszystkim podnoszą cholesterol całkowity, cholesterol LDL (zły) i trójglicerydy.

Inne skutki uboczne: osłabienie, zawroty głowy, skurcze mięśni, impotencja, dna / zapalenie stawów, biegunka, bóle stawów itd.

2. Blokery kanałów wapniowych (znane także jako antagoniści wapnia) wchodzą do kanałów w komórki mięśni gładkich tętnic, powodując rozluźnianie się i poszerzanie tętnic. To zmniejsza ciśnienie krwi i poprawia cyrkulację, często zmniejszając tętno. Te leki to: nifedypina (Adalat CC, Procardia XL), werapamil (Calan SR, Covera HS, Isoptin SR i Verelan) i diltiazem (Cardizem CD, Cardizem SR, Dilacor XR i Tiazac), oraz inne. Skutki uboczne: ból głowy, uderzenia gorąca, konstypacja, nudności, podniesiony cholesterol, obrzęk i niskie ciśnienie krwi. Co ważniejsze, badania wykazały, że osoby stosujące blokery kanałów wapniowych faktycznie doznały 60% wzrost ataków serca w porównaniu ze stosującymi inne leki na nadciśnienie. [24]

3. Inhibitory ACE (inhibitory konwertazy angiotensyny) często używane są w leczeniu nadciśnienia i zastoinowej niewydolności serca. Te leki działają w ten sposób, że zmuszają tętnice do lekkiego rozluźnienia się i rozszerzenia, dzięki czemu ciśnienie krwi spada, zmniejsza się zapotrzebowanie na tlen i zwiększa się ilość wpompowywanej do serca krwi. Te leki to: ramipryl (Altace), kwinapryl (Accupril), kaptopryl (Capoten), lizynopryl (Prinivili Zestril), i benazepryl (Lotensin), i inne. Najbardziej powszechnym skutkiem ubocznym inhibitorów ACE jest suchy kaszel. Inne: zmniejszenie apetytu, niedobór minerałów, uszkodzenie nerek i zmniejszona liczba białych ciałek krwi.

4.Beta-blokery są często przepisywanym lekiem na bóle piersiowe, wysokie ciśnienie krwi i zastoinową niewydolność serca. Te leki wiążą się z beta-adrenergicznymi receptorami w sercu i naczyniach krwionośnych, blokując ich reakcję na nonepinefrynę, hormon nakazujący tętnicom naprężenie się, a sercu przyspieszenie. Te leki obniżają ciśnienie krwi spowolniając serce i relaksując naczynia krwionośne.

Beta-blokery pomagają w chwilowej uldze bólu klatki piersiowej, ale częściej przepisuje się je jako metodę stałego leczenia. Te leki wywołują poważne skutki uboczne: zmęczenie, zawroty głowy, bezsenność, nudności, depresję, utratę libido i zimne kończyny. Co gorsze, beta-blokery mogą podnieść poziom trójglicerydów, obniżyć cholesterol HDL i wywołać palpitacje serca. U osób z zastoiniową niewydolnością serca beta-blokery mogą pogorszyć stan poprzez ingerencję w reakcję współczulnego układu nerwowego.

Na szczęście większość ludzi może zachowywać stałe ciśnienie krwi stosując kilka prostych zmian w diecie.

• Zmniejszenie spożycia soli by pomóc obniżyć ilość płynu gromadzącego się w organizmie. Ponadto, w usunięciu nadmiaru sodu pomaga wit. B6. Terapeutyczna dawka dzienna = 5 mg.
• Konsumpcja czosnku w celu otwierania naczyń krwionośnych i pozwolenia na nieograniczony przepływ krwi. Najlepszy sposób: 2 ząbki świeżego czosnku dziennie.
• Zwiększenie dawki wit. C. Istnieje jasna korelacja między większą dawką wit. C i niższym ciśnieniem krwi. Im więcej wit. C w organizmie, tym mniejsza szansa na wysokie ciśnienie krwi.
• Unikanie pewnych gotowych leków [bez recepty]. Unikanie leków przeciwhistaminowych, obkurczających naczynia, na przeziębienie i zmniejszających apetyt – one wywołują podwyższone ciśnienie krwi.
• Jeśli konieczne, zredukuj wagę. Nadwaga wywołuje nadciśnienie.
Około połowa wszystkich osób z nadciśnieniem ma nadwagę. Analiza 5 badań w odniesieniu do utraty wagi i nadciśnienia wykazała, że średnio utrata 20 funtów [9 kg] poskutkowała spadkiem o 6,3 mm Hg [rtęci] w ciśnieniu skurczowym, 1 3,1 mm Hg w rozkurczowym.
• Ograniczenie spożycia kawy i napojów kofeinowych, które mogą podnosić ciśnienie krwi.

Pamiętaj: jeśli masz nadciśnienie, twój organizm chce ci coś powiedzieć. Jest to sygnał ostrzegawczy, że może cię czekać choroba serca ze wszystkimi konsekwencjami, jeśli nie podejmiesz kroków by je kontrolować. Dlatego stosuj się do wskazówek by zapobiec, a nawet odwrócić ciśnienie krwi.

Czy dawka aspiryny dziennie może wywołać krwotok mózgu?

Bierz dużo potasu na zdrowe serce

Szeroko rozpowszechnione stosowanie diuretyków przepisywnych na nadciśnienie często wywołuje niski poziom potasu. Inhibitory ACE i beta-blokery także obniżają poziom potasu. Niski poziom potasu może wywołać chorobę serca. Wybór odpowiednich pokarmów jest najlepszym sposobem na gwarancję, że dostajesz wystarczającą ilość potasu.

Produkt zawartość potasu

Figi (10 szt. suszone) 1,352 mg
Avocado (całe / 1 filiżanka) 1,319 mg
Suszone pomidory (1/2 filiżanki) 1,272 mg
Pistacje (1 filiżanka) 1,241 mg
Morele (1 filiżanka) 1,222 mg
Dynia (1 filiżanka) 1,070 mg
Migdały (1 filiżanka bez soli) 1,039 mg
Pestki dyni (1 filiżanka) 945 mg
Banany (1 duży) 467 mg

Oprócz leków na nadciśnienie i obniżające poziom cholesterolu lekarze często zalecają codzienne przyjmowanie aspiryny jako lekki rozcieńczalnik krwi by zapobiec atakowi serca. Jeśli ty albo twoja ukochana osoba jesteście jednym z 50 mln Amerykanów przyjmujących aspirynę codziennie, ryzykujesz wywołanie drobnych przecieków z naczyń krwionośnych w mózgu.

Te mikrokrwawienia mózgowe wiążą się z pamięcią i problemami językowymi, trudnościami w rozumowaniu i krwotokami wewnątrzczaszkowymi – krwawieniem na pełną skalę wewnątrz czaszki. [25]

Mikrokrwawienia są tylko jednym z powodów tego, że codzienne przyjmowanie aspiryny może nie być najlepszym pomysłem zapobiegającym atakowi serca. Nigdy nie byłem fanem codziennych dawek leków żeby zapobiec chorobom. Zwłaszcza kiedy są bezpieczne, naturalne alternatywy.

Większość nas myśli o aspirynie jako o środku przeciwbólowym. I działa antybólowo. Szczególnie skuteczna jest przeciwko zapaleniu, jak w przypadku artretyzmu [zapalenie stawów]. Ale aspiryna również zwalcza gorączkę, redukuje obrzęki i zapobiega tworzeniu się skrzepów. Aspiryna może robić to wszystko, bo zapobiega produkcji czegoś zwanego prostaglandynami. Są to substancje w organizmie działające w dużym stopniu jak hormony.

Niektóre prostaglandyny podnoszą temperaturę ciała kiedy jesteś chory. Niektóre wywołują obrzęk i zapalenie kiedy jesteś ranny. Inne nakazują płytkom tworzenie zakrzepów. Niezależnie od ich działania, aspiryna je blokuje.

Gram złego rodzaju profilaktyki

Medycyna konwencjonalna zamknęła się na zdolność aspiryny do zapobiegania tworzeniu się zakrzepów krwi w taki sposób, by zapobiec udarowi mózgu i zawałowi serca. I są dowody na to, że aspiryna może być skuteczna. Ale większość społeczności medycznej ignoruje niebezpieczeństwa aspiryny. A jest ich kilka. Mikrokrwawienia to tylko najnowszy element na liście problemów z aspiryną.

Wyobraź sobie, że masz problemy z koncentracją, stałeś się zapominalski, nie możesz logicznie myśleć, i nawet nie potrafisz nic wymyślić. Są to niektóre z symptomów zaburzeń funkcji poznawczych, które mogą poskutkowac tym, że tracisz niezależność. I dla zbyt wielu osób są rezultatem codziennej terapii aspirynynowej.

Jest to dlatego, że codzienna terapia aspirynowa może powodować mikrokrwawienia. . . a one mogą prowadzić do zaburzeń funkcji poznawczych. Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie Brain wykazały, że aspiryna podwaja ryzyko mikrokrwawień. [26]

Ale wywołane przez aspirynę mikrokrwawienia mogą wywołać jeszcze większy problem. I on wiąże się z udarem mózgu. Terapia aspirynowa może zmniejszyć ryzyko drugiego udaru. Ale dla tych mikrokrwawień może stanowić duży problem. Może pogorszyć udar.

Są dwa rodzaje udaru. Jeden – kiedy dopływ krwi do mózgu jest ograniczony (zwany niedokrwiennym), drugi – kiedy krew wycieka do mózgu (zwany krwotocznym).

Lekarze rutynowo przepisują terapię aspirynową pacjentom którzy mieli udar. Ale badanie przeprowadzone przez UCLA Medical Center wykazało, że jest to zła decyzja dla osób które doświadczały mikrokrwawień. Ci ludzie mają większe ryzyko „transformacji krwotocznej” – krwawienia wewnątrz czaszki w miejscu gdzie wystąpił udar niedokrwienny. [27]

Inaczej mówiąc, to jakby jeden rodzaj udaru na drugim! To dlatego ci badacze mówią, że lekarze nie powinni automatycznie przepisywać codziennej terapii aspirynowej, co wielu teraz robi.

Codzienna dawka aspiryny daje zajęcie lekarzowi

Gdyby mikrokrwawienia były jedynym powodem kwestionowania dużego spożycia aspiryny, byłoby to wystarczającym powodem. Ale aspiryna stwarza inne niebezpieczeństwa. Prawdopodobnie najbardziej znanym są problemy żołądkowe. Ale są dwa problemy z próbami żeby zapobiec chorobie długotrwałym stosowaniem leku. Pierwszy – wszystkie leki zwykle tłumią symptomy, ale nie działają na przyczynę. I drugi – praktycznie wszystkie leki wywołują skutki uboczne.

Oba te problemy odnoszą się do codziennej terapii aspirynowej. Aspiryna nie zajmuje się przyczyną problemu zdrowotnego. I za codzienne jej przyjmowanie można zapłacić wysoką cenę. Badania wykazały, że wszystkie terapie aspirynowe zwiększają ryzyko krwotoku przewodu pokarmowego [GI]. [28]

Naukowcy z Oxford University wykazali, że zmniejszenie dawki – a nawet powlekanie aspiryny – w ogóle nie zmniejszyło ryzyka. [29]

Ale wiadomości są jeszcze gorsze. Ponad 1/3 populacji jest skażona bakterią zwaną H. pylori [helicobacter pylori]. Tę bakterię można wyraźnie połączyć z wrzodami. Ale większość skażonych nią nie ma problemu. To zmienia się kiedy bierzesz aspirynę. Kilka badań wykazało, że H. pylori i aspiryna nie lubią się mieszać. Zespół badawczy w Hong Kongu wykazał wyraźny wzrost w krwawieniu GI na wyższym odcinku wśród użytkowników aspiryny. [30]

Angielskie badanie było jeszcze bardziej specyficzne. Badacze wykazali, że kombinacja aspiryny z H pylori podwajała ryzyko krwawienia GI. [31]

W celu zmniejszenia ryzyka, lekarze konwencjonalni często przepisują pacjentom drugi lek. I ten drugi lek to zwykle jest inhibitor pompy protonowej (PPI). Działa poprzez obniżanie produkcji kwasu żołądkowego. „Nie ma kwasu, nie ma wrzodów” – taki jest pospolity sposób myslenia. Ale to prowadzi tylko do wielu innych problemów.

Po pierwsze – jeśli nie masz wystarczającej ilości kwasu żołądkowego, nie możesz poprawnie trawić pokarmu. I to może w końcu doprowadzić do niedoboru składników odżywczych. Te problemy, oczywiście, oznaczają, że będziesz musiał przyjmować więcej leków. Plus, PPI wiązano ze wzrostem przypadków łamania się kości i ingerencją w absorpcję wapnia. [32]
A to może prowadzić do osteoporozy – i kolejnych leków.

Jeśli chodzi o terapię aspirynową, możesz skończyć braniem 3, 4, 5 czy więcej leków dziennie. To wszystko, plus twój podstawowy problem zdrowotny, nadal będą występować. Jednocześnie okazuje się, że terapia aspirynowa może być totalnie bezużyteczna dla niektórych osób. Naukowcy z Cleveland Clinic Foundation wykazali, że do 9% ludzi w jednym badaniu byli „odporni na aspirynę”. [33]

To oznacza, że aspiryna nie zapobiegła w ich przypadku zakrzepom, co ma miejsce u większości. A jeszcze inni badani byli „aspirin semi-responders” [?]. [34] Na te osoby aspiryna działała. . . ale tylko trochę.

Jeszcze gorsza wiadomość jest taka, że to badanie wykazało, iż twoje szanse bycia osobą odporną na aspirynę zwiększają się z wiekiem. Ale lekarze przepisują terapię aspirynową przeważnie dorosłym pacjentom. Tak więc osoby najprawdopodobniej biorące codziennie aspirynę najprawdopodobniej nie zobaczą żadnych jej korzyści.

Jeśli jesteś diabetykiem, powinieneś być szczególnie zaniepokojony. Badanie niemieckie wykazało, że diabetycy byli więcej niż 2 razy bardziej prawdopodobnie (21,5%) odporni na aaspirynę niż ogólna populacja. I kolejnych 16,9% było

Trwające 6 lat japońskie badanie idzie jeszcze dalej. Ci badacze określili, że mała dawka aspiryny po prostu nie daje ochrony układowi sercowo-naczyniowemu dla osób z cukrzycą typu 2. [35]

Najlepsze jest to: terapia aspirynowa może być tak niebezpieczna dla twojego zdrowia jak lek na receptę, i w przypadku wielu osób po prostu nie działa.

Problem z lekami kardiologicznymi o bazie azotanowej

Jest jeszcze jedna klasa leków którą powinieneś znać. Przy pierwszym bólu w klatce piersiowej lekarze często przepisują azotany. Ale ten pospolity lek na ból w klatce piersiowej zwiększa ryzyko fatalnego ataku serca.

Miliony Amerykanów stosują azotany takie jak nitrogliceryna. Można je stosować jako tabletki do połykania, sublinguals które umieszczasz pod językiem, albo jako łatki umieszczane na skórze.

Poniżej lista najbardziej powszechnych azotanów:

Nitroglycerin Isordil
Nitrostat Ismo
Nitro-Dur Imdur
Nito-Bid Dilatrate
Nitrolingual Minitran
Isosorbide Monoket.

Pacjenci przyjmują azotany żeby ulżyć symptomom kardiologicznym. Angina to ból w klatce piersiowej wywołany chwilowym brakiem przepływu krwi do serca. Azotany chwilowo otworzą naczynia krwionośne by pozwolić krwi wpłynąć z powrotem do serca. Ale kiedy to robią uszkadzają wrazliwą błonę naczyń krwionośnych serca zwaną śródbłonek (endothelium).

To w końcu powstrzymuje normalne funkcjonowanie śródbłonka (dysfunkcja śródbłonka). Pacjenci z tą dysfunkcją doznają większej liczby ataków serca.

Nowe przełomowe badanie w Japonii wykazało jak szkodliwe są azotany. Pacjenci biorący je regularnie mieli 2,4 razy większe ryzyko ważnego problemu kardiologicznego niż ci którzy nie brali azotanów. A azotany nie tylko uszkodziły wewnętrzną okładzinę serca, ale również przyspieszyły wszelkie szkody już obecne w sercu. [36]

Azotany chwilowo rozszerzają naczynia krwionośne pomagając w produkcji cząsteczek tlenku azotu. Tlenek azotu (NO2) w sposób naturalny otwiera naczynia krwionośne.

Na szczęście azotany nie są jedynymi substancjami wywołującymi uwolnienie NO. Mogą to robić również inne dostępne środki odżywcze.

Suplementy te mają taki sam skutek, a nie szkodzą twojemu sercu:

• L-arginina: najważniejszy z tych suplementów. Jest prekursorem NO. Oznacza to, że ma udział w produkcji NO. Delikatnie wywołuje rozszerzenie się naczyń krwionośnych i poprawia dysfunkcję śródbłonka.
The International Journal of Cardiology opublikował badania, które przeanalizował 35 osób z dysfunkcją śródbłonka. Badacze podzielili pacjentów na 2 grupy. Jedna przyjmowała
l-argininę, druga placebo. Biorący l-argininę zauważyli poprawę stanu zdrowia śródbłonka. Grupa przyjmująca placebo nie zauważyła istotnej zmiany. [37]

• Tauryna: aminokwas chroniący przed dysfunkcją śródbłonkową i śmiercią komórek śródbłonka. Jest to najbardziej obficie darmowy występujący w sercu aminokwas. Taurine również powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych. Naukowcy zobaczyli jej korzystne działanie w laboratorium. Jako mocny przeciwutleniacz chroni błonę wewnętrzną serca. Może faktycznie zapobiec śmierci komórek śródbłonka. [38]

• Kwas foliowy: obniża poziom substancji toksycznych podrażniających błonę wewnętrzną serca. Mniej podrażnień oznacza mniej przypdków kardiologicznych.
W jednym dobrze przeprowadzonym badaniu naukowcy odkryli, że „suplement kwasu foliowego znacznie poprawił dysfunkcję śródbłonka. . .” [39]

• Witaminy C i E: obie działają przeciwutleniaczowo na błony naczyń krwionośnych. Chronią błony przed uszkodzeniem. Robią to blokując stress oksydacyjny wywołany przez irytanty takie jak azotany. Dla najlepszej ochrony weź miksturę tokoferoli i tokotrienoli (dwa rodzaje wit. E).

Jeśli jesteś na azotanach, może będziesz mógł przejść na bardziej delikatne naturalne podejście odżywcze żeby złagodzić symptomy bez uszkadzania delikatnego żyjącego systemu błonowego naczyń krwionośnych twojego serca.

Specjalna troska o starszych

Z wiekiem zmienia się zdolność do tolerowania zmiany leków. Leki które mogłeś przyjmować przez lata bez żadnych problemów mogą cię w końcu otruć, kiedy twoje ciało staje się mniej sprawne w ich przyswajaniu.

Przy każdym leku twoja wątroba musi przeprowadzić detoks leku, a nerki muszą usunąć metabolit w moczu. Dawka leku opiera się po części na zdolności organizmu do bezpiecznego usunięcia tego toksycznego ciężaru. Kiedy przybywa ci lat, wątroba i nerki zwalniają i stają się mniej skuteczne w procesowaniu leków. Jeśli usuwasz mniej leku i nadal przyjmujesz taką samą jego ilość, leki stopniowo gromadzą się w organizmie, potencjalnie prowadząc do przedawkowania leku.

Symptomy przedawkowania często objawiają się zmęczeniem, dezorientacją, zawrotami głowy, osłabieniem, utratą pamięci, utratą równowagi, impotencją i konstypacją – wszystkie symptomy które wielu lekarzy przypisuje po prostu „starzeniu się”.

Problem ten jest dość powszechny. Naukowcy z Harvard Medical School zbadali karty medyczne 6.171 pacjentów w wieku 65+ i odkryli, że 23,5% uczestnikom przepisywano leki niebezpieczne dla osób starszych. [40]

Musisz się bronić przed przedawkowaniem. Jeszcze raz, istotne jest mieć dobrą komunikację z lekarzem. Poniżej pewne ważne pytania jakie powinieneś postawić na temat twoich leków:

•W jaki sposób działa ten lek?
•Jakie są alternatywne leki?
•Czy ta dawka jest bezpieczna dla kogoś w moim wieku? Mojej wagi i postury?
•Jak długo mogę bezpiecznie brać ten lek?
•Jakie są możliwe skutki uboczne leku?
•Jakie są symptomy jego przedawkowania?
•Czy współdziała z innymi lekami?
•Czy są jakieś specjalne środki ostrożności z tym lekiem?

Zapisz każdą odpowiedź o leku, zwłaszcza jeśli bierzesz więcej niż jeden jednocześnie. Poinformuj lekarza kiedy schudniesz albo przytyjesz, bo ciężar ciała może wpływać na wymagane dawki.

Jeśli uważasz, że możesz być przelekowany, rozmawiaj z lekarzem. W wielu przypadkach twój lekarz może zalecić badania by określić czy twoja wątroba albo nerki pracują nadmiernie, albo czy lek wywołuje inne niepożądane skutki uboczne. Nie wstydź się i pytaj o sprawdzenie dawki, jest to ostrożna metoda pozwalająca ci na określenie czy twój organizm dobrze współdziała z lekiem zanim zgromadzą się niebezpieczne skutki uboczne.

Część 4 Naturalne alternatywy wzmacniające serce

Ty i każdy w tym kraju zostaliście wrobieni by wierzyć, że wysoki cholesterol oznacza iż masz jedną nogę w grobie, ale to nie jest prawdą.

Cholesterol to oszustwo. Temat zastępczy. „Mit o wysokim cholesterolu” został poparty miliardami dolarów przez firmy farmaceutyczne, kiedy patentowali leki obniżające cholesterol. I każde dane które nie popierają ich cholesterolowej teorii są ignorowane, przegłosowywane, albo skazane na zapomnienie. Ale liczby są by każdy mógł je zobaczyć.

Ale po raz kolejny, wielu lekarzy nie studiuje pierwotnych źródeł badań leków. Zbyt często stosują terapię lekową. A kiedy nie działają leki na receptę – albo kiedy pogarszają symptomy – operacja.

W rzeczywistości może zaskoczyć cię to, że prawie 85% operacji bypassów wieńcowych wykonuje się nieporzebnie. Ale jeśli przypada blisko $60.000 na gabinet, to na pewno łatwo jest zobaczyć tego powód. Ponieważ prawie 70% amerykańskiej populacji ma jakiś rodzaj choroby serca – związane z tym zabiegi, operacje i leki wypychają kieszenie medycyny głównego nurtu i wielkiej farmy. Ostatecznie to zagraża twojemu zdrowiu i doprowadza mnie do szału.

Jest czas byś uzbroił się w fakty, żebyś mógł budować odporne na choroby serce bez niebezpiecznych leków – albo gorzej, bez operacji serca.

Zawsze kiedy jest to możliwe, zalecam pacjentom by spróbowali naturalne alternatywy do leków na receptę, zwłaszcza kiedy przyzwyczajeni są do leczenia chronicznych problemów zdrowotnych. Typowo, naturalne leki mają mniej niebezpiecznych skutków ubocznych niż leki na receptę, które mogą obciążać twoje nerki i wątrobę, jeśli stosowane są przez długi czas. Ponadto leki na receptę są raczej drogie, a oburzająco wysoki margines zysku idzie do producentów leków.

Na szczęście, większość leków na receptę stosowanych przez długi czas ma skuteczne, niedrogie alternatywy naturalne. Jeśli bierzesz leki na recpetę, powinieneś zapytać lekarza o alternatywy. Jeśli nie powie ci o nich, to nadszedł czas na konsultację u nowego lekarza.
Poniżej do przemyślenia niektóre alternatywy. . .

Magia CoQ10

CoQ10 (koenzym Q10) jest zasadniczym kofaktorem wykorzystywanym przez organizm dla uzyskania energii. Bez niego nie można przeżyć.

CoQ10 jest silnym anty-utleniaczem obecnym w każdej komórce twojego roganizmu. Ten składnik odżywczy jest zasadniczy jeśli:
•Troszczysz się o moc pompy serca. . .
•Chcesz wzmocnić swój mózg i zagwarantować mu stałą dostawę energii. . .
•Odczuwasz te „chwile starzenia”. . .
•Martwisz się przygnębieniem. . .
•Chcesz wzmocnić silmy system odporności. . .

Można uniknąć wiele z tych skutków dając twoim komórkom budulec potrzebny im do utworzenia niezawodnego strumienia energii. Ta energia komórkowa dostarcza energii witalnym organom i pomaga zachować je młodymi.

Badania wykazały, że CoQ10 chroni i wzmacnia serce, chroni mózg i rewitalizuje system imunologiczny. Jest ponad 100 badań przeprowadzonych przez wiodące uniwersytety i szpitale, które wiążą niedobór CoQ10 z chorobą serca. Dodatkowe badania pokazują, że stosowanie CoQ10 odmładza funkcję serca i może dramatycznie zmniejszyć symptomy choroby serca.

Choroby układu sercowo-naczyniowe leczy CoQ10

Niektóre z najbardziej imponujących badań o koenzymie CoQ10 zbadały rolę suplementu w leczeniu choroby układu sercowo-naczyniowego. W przełomowym badaniu, dr Folkes i jego koledzy doszukali się niedoboru tego koenzymu u większości osób chorujących na serce. Naukowcy zmierzyli poziomy CoQ10 w biopsjach komórek serca. I odkryli niski poziom CoQ10 u 50-75% pacjentów z różnymi rodzajami chorób serca. [41]

Kolejna runda badań oceniła, czy stosowanie suplementu CoQ10 mogło zapobiec albo odwrócić choroby serca. Od lat 1970 ponad 50 badań wykazało skuteczność koenzymu w leczeniu pacjentów z chorobami serca.

Dr Folkes i dr Peter Langsjoen, kardiolog z Tyler, Teksas, przeprowwadzili niezwykłe badania w latach 1985-1993. Zauważyli, że 424 pacjentów stosowało CoQ10 i terapie medycyny konwencjonalnej na choroby serca. Następnie lekarze ocenili postęp pacjentów, zgodnie ze skalą funkcjonalności New York Heart Association.

Współczynniki chorób mierzy się w kategoriach w przedziale od I (najmniej poważny) do IV (najpoważniejszy). Po przyjęciu koenzymu, 58% pacjentów poprawiło o jedną kategorię, 28% poprawiło o 2 kategorie, a 1,2% o 3 kategorie! Ponadto 43% pacjentów zmniejszyło albo wyeliminowało leki kardiologiczne.

CoQ10 pomaga także obniżyć ciśnienie krwi. Podwójnie ślepe, kontrolowane placebo badanie w Journal of Human Hypertension śledziło dwie grupy osób z nadciśnieniem. Przez 8 tygodni jedna stosowała CoQ10, druga placebo. Grupa z CoQ10 wykazała znaczne obniżenie ciśnienia krwi. [42]

Molecular Aspects of Medicine poinformował o innym fascynującym badaniu pacjentów stosujących koenzym i leki na receptę na nadciśnienie. Badacze wykryli, że ponad połowa wszystkich pacjentów stosująca leki mogła przestać przyjmować leki kiedy zaczęli stosować suplement CoQ10. [43]

W badaniu na University of Texas pacjenci z nadciśnieniem przyjmowali koenzym doustnie. W ciągu jednego miesiąca wykazali znaczną poprawę w ciśnieniu krwi. Ogólnie, 51% pacjentów mogło przestać przyjmowanie przepisanych im leków. [44]

Czy wiesz jaka jest jedna ze wspaniałych korzyści koenzymu? On daje wyniki o bardzo małym ryzyku niepożądanych skutków ubocznych. Liczne leki na choroby sercowo-naczyniowe dają nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak zmęczenie, nudności i zawroty głowy. CoQ10 daje wiele takich samych korzyści jak leki na receptę, ale bez szkodliwych skutków ubocznych.

Odwróć błąd o czerwonym mięsie

Prawdopodobnie nie dostajesz wystarczająco dużo właściwych tłuszczów w diecie. Ale nie jesteś w tym sam. Wszyscy mamy ten sam problem. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 są niezbędne do życia. Twoje serce i mózg zależą od nich. Ale naturalne poziomy omega-3 w twojej diecie stają się coraz niższe.

To oznacza, że często kończysz z wysokimi poziomami omega-6 i brakiem omega-3. I to powoduje stan zapalny, który obecnie jest przyczyną tak wielu trosk o zdrowie, łącznie z chorobami serca.

Przed okresem nowoczesnego przemysłu, twoje mięso i ryby obfitowały w omega-3. Ale teraz, nawet niektóry łosoś ma albo bardzo mało, albo nie ma wcale tego oleju. To jest zła wiadomość, bo twój organizm nie może sam wyprodukować omega-3, a bez niego twoje ryzyko chorób zwiększa się w zawrotnym tempie.

•Choroby serca
•Udar
•Cukrzyca
•Artretyzm [zapalenie stawów]
•Depresja
•Choroby skóry
•Zwyrodnienie plamki żółtej.

Komentarze

komentarzy