JOhnsons-baby-products

Johnson & Johnson przyznaje: Nasze produkty dla dzieci zawierają rakotwórcze formaldehydy

Dziś gigant higieny osobistej ogłosił, że dobrowolnie będzie (po konsekwentnej presji ze strony społeczeństwa i organizacji  EWG) usuwać  formaldehydy ze swoich produktów dla dzieci, takich jak szampony i płyny do mycia. Nie zauważyłeś żadnych formaldehydów podanych na odwrocie butelki szamponu z napisem „No more teras” ? Formaldehydy są „ukryte” w tych produktach pod takimi nazwami  składników jak „DMDM hydantoiny” i „1,4 dioksan” .

„Jest bardzo ożywiona publiczna debata na temat bezpieczeństwa składników zawartych w produktach do pielęgnacji ciała”, powiedziała Susan Nettesheim, wiceprezes do zarządzania produktem i toksykologii dla J & J.

Ożywiona dyskusja? Jeśli ktoś sprzedawał szampon dla Twojego dziecka, który miał w swoim składzie ukryte składniki rakotwórcze, to trudno myśleć żeby ta dyskusja nie była „żywa” . Na temat nowych znanych składników rakotwórczych (wymienionych na liście  US EPA) pani Nettesheim mówi:

„Jako naukowiec mówię wam że te substancje są całkowicie bezpieczne”

– zastanawiam się jednak, jakich produktów ona używa dla swoich dzieci?

J & J ma zamiar wycofać również inne szkodliwe substancje chemiczne takie jak ftalany i parabeny, które mają właściwości podobne do estrogenu i podejrzewane są o bycie rakotwórczymi. Planują stopniowo wycofać  te substancje ze wszystkich swoich marek, również w produktach dla dorosłych. Johnson & Johnson działa również pod nazwą Neutrogena, Aveno i Clean & Clear.

Źródło:

http://babymassageteachertraining.com/blogs/johnson-johnson-admits-our-baby-products-contain-cancer-causing-formaldehyde/

Komentarze

komentarzy