szpital

Czekałeś na operację 3 lata po czym kontrakt z NFZ się skończył? Poczekasz kolejne 3 lata

Po trzech latach oczekiwania na operację bolącego barku mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, Janusz Solarz, dowiedział się, że termin zabiegu wyznaczono ponownie – za kolejne 3 lata.

Ból barku pojawił się u Pana Solarza już w 2010 roku. Ponieważ rehabilitacja nie pomagała, zgłosił się do katowickiego Górnośląskiego Centrum Medycznego, gdzie skierowano go na zabieg artroskopii, wyznaczając termin na lipiec 2012 roku.

W wyniku wyczerpania się kontraktu z NFZ termin ów przesuwano parokrotnie, w międzyczasie zlecając wykonanie rezonansu magnetycznego, by ostatecznie poinformować Janusza Solarza, że będzie zmuszony ponownie zapisać się do kolejki. Okazało się, że tym razem termin zabiegu jaki mu zaoferowano, to marzec 2017 roku. Tym samym pacjent, któremu bolący bark znacząco utrudnia podstawowe funkcjonowanie, byłby zmuszony czekać na operację łącznie ponad 6 lat.

Kierowniczka promocji Górnośląskiego Centrum Medycznego – Jolanta Wołkowicz – informuje, że przyczyną przesunięcia może być wyczerpany kontrakt lub względy medyczne. Sprawa zostanie wyjaśniona po ponownym zgłoszeniu się pana Solarza.

Tymczasem temat absurdalnie długich terminów wykonania zabiegu nie jest już w Polsce codziennością.

Komentarze

komentarzy