netanjahu-zbrodnie-wojenne

Żądają aresztowania Benjamina Netanjahu

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii podpisują dość nietypową petycję, która wzywa władze tego kraju do aresztowania Benjamina Netanjahu, premiera Izraela. Oskarża się go o popełnienie zbrodni wojennych podczas zeszłorocznej wojny z Palestyną. Śmierć poniosło wtedy co najmniej 2 tysiące cywilów.

Petycja jest dość popularna i podpisało się pod nią ponad 81 tysięcy ludzi. Gdy liczba podpisów dojdzie do 100 tysięcy, brytyjski parlament będzie musiał rozpocząć debatę w tej sprawie. Tak przynajmniej stanowi tamtejsze prawo. Benjamin Netanjahu planuje wizytę w Londynie w przyszłym miesiącu a autorzy petycji chcą aby doszło wtedy do jego zatrzymania.

Gdy pod wnioskiem podpisało się 10 tysięcy osób, rząd musiał zareagować i dać oficjalną odpowiedź w tej sprawie, która rozwiała wszelkie wątpliwości i nadzieje autorów petycji. Władze Wielkiej Brytanii oświadczyły, że kraj ma bardzo dobre relacje z Izraelem ale ubolewają nad tragicznymi wydarzeniami jakie miały miejsce podczas wojny w 2014 roku. Jednocześnie dano do zrozumienia, że Benjamin Netanjahu nie może zostać ani aresztowany, ani zatrzymany, ze względu na chroniący go immunitet.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Petition.Parliament.uk

Komentarze

komentarzy