a510-600x338

Tolerancja po żydowsku

Po latach wysiedlania Palestyńczyków ze Palestyny i dyskryminowania ich na możliwie najwięcej sposobów, do dyskryminowania Islamu jako religii włącznie, niemieckojęzyczni Żydzi ogłaaszają, że… Dość! Nie chcemy dyskryminacji. I dlatego nie wpuszczajcie muzułmanów do Europy.

Zaczęła Centralna Rada Żydów w Niemczech – twardo i kategorcyznie zażądała od niemieckich władz ograniczenia liczby imigrantów. Nie, nie wszystkich – tylko arabskojęzycznych i wyznawców Islamu.

– Oni pochodzą z kręgów kulturowych, w których nietolerancja jest na porządku dziennym – grzmi na łamach ‘Die Welt’, Josef Schuster, szef organizacji.

Nie dodaje, że to również żydowski krąg kulturowy a kultura tolerancji, jaka obecnie panuje na Bliskim Wschodzie w dużym stopniu wiąże się z modelem tolerancji promowanym w Izraelu. Dodaje jednak, że ‘wielu uchodźców ucieka przed terrorem stosowanym przez Państwo Islamskie, pragnąc żyć w pokoju i wolności. Równocześnie uchodźcy ci pochodzą z kręgów kulturowych, których stałym elementem są nienawiść do Żydów i nietolerancja’.

Jak dodaje, problemem jest nie tylko podejście do Żydów, lecz także równouprawnienie kobiet oraz stosunek do homoseksualistów. Tak, tak – do tych samych, którzy zginęli w Sodomie i Gomorze, co rabini żydowscy powtarzają niemal w każdy szabas.

Zdaniem Schustera przyczyną braku tolerancji nie jest islam jako religia lecz sytuacja w krajach pochodzenia uchodźców.

Od początku roku w Niemczech zarejestrowano ponad 900 tys. imigrantów. Większość z nich pochodzi z Syrii, Iraku i Afganistanu. Centralna Rada jest głównym przedstawicielem liczącej ponad 100 tys. osób społeczności żydowskiej w Niemczech. Większość z nich przyjechała do Niemiec w latach 90. z krajów byłego ZSRR.

Śladem swoich kolegów z Berlina podążają Żydzi austriaccy. Przewodniczący wiedeńskiej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej Oskar Deutsch apeluje o ograniczenie liczby migrantów przyjmowanych w Austrii, uzasadniając to obawą przed wzrostem antysemityzmu w kraju.

– Pytanie brzmi: ilu uchodźców może przyjąć dany kraj? My doszliśmy do kresu naszych możliwości – mówi Deutsch.

Jego zdaniem wśród migrantów są ludzie, którzy ‘wzrastali w przekonaniu, że antysemityzm jest normalny’ a ‘byłoby okropne, gdyby coś takiego stało się w Austrii’. Deutsch uważa również, że niektórzy z ubiegających się o azyl są ‘tak zwanymi uchodźcami’. Jego zdaniem część migrantów nie ma podstaw, by twierdzić, że potrzebuje schronienia przed wojną i prześladowaniami.

W tym roku – jak oczekują władze – Austria przyjmie ok. 95 tys. migrantów; w przyszłym roku ich liczba ma sięgnąć 130 tys.

Za: http://3obieg.pl/tolerancja-po-zydowsku

Komentarze

komentarzy