zloty-mercedes-466

Porażający audyt 8-lecia rządów PO-PSL! Teraz wiemy dlaczego oni tak bardzo chcą żeby „znowu było tak, jak było”

Ujawniony wczoraj audyt 8-lecia rządów koalicji PO-PSL pokazał nam gigantyczną skalę marnotrawstwa i patologii jakie trawiły nasz kraj, a których symbolem stał się złoty Mercedes. Teraz nie powinno nas już dziwić, że sympatycy poprzedniej ekipy chcieli żeby znów „było tak, jak było”, aby bezkarnie można było „kręcić lody” i inne wałki. Dostaliśmy też odpowiedź dlaczego wycie z powodu utraty władzy było do tej pory aż tak przeraźliwe. Oni po prostu bali się dnia takiego jak wczoraj, kiedy cały syf wypłynie na powierzchnie!

Długo trzeba było czekać na zapowiadany przez obecną ekipę rządową audyt z 8-lecia działalności PO-PSL. Gdy już się jednak pojawił, to poraził skalą marnotrawstwa oraz ujawnionych patologii. – „Osiem ostatnich lat to czas, kiedy politycy partii rządzącej za nic nie brali odpowiedzialności, także tej politycznej (…) Platforma i PSL nie rządziły państwem. To było trwanie i czerpanie z władzy profitów. Od czasu do czasu, żeby przykryć tę flautę, na którą sprowadziliście Polskę, wymyślaliście świecidełka, jak walka z dopalaczami, zielona wyspa, czy Polskie Inwestycje Rozwojowe – błyskotki medialne, które nic za sobą nie niosły oprócz pudrowania rzeczywistości (…) Przez osiem lat budowaliście państwo teoretyczne, które było silne wobec słabych, ale słabe wobec silnych. Państwo sytych kręgów władzy, gdzie elita rządząca ma się dobrze, ale obywatele i ich potrzeby się nie liczą” – mówiła premier Beata Szydło, podczas wygłaszania wstępu do głównych zagadnień audytu. I trudno się z nią tutaj nie zgodzić. Szczególnie, gdy dowiadujemy się o tym, iż w spółkach Skarbu Państwa setki milionów złotych były wydawane na „doradztwo” zaprzyjaźnionych z władzą firemek, a menadżerowie tychże życzyli sobie złotych Mercedesów…

Wspomniany „złoty Mercedes” będzie od teraz symbolem marnotrawstwa i patologii jakie ogarnęły nasz kraj w ciągu 8 lat rządów PO-PSL. Wyśmiewaliśmy swego czasu Bronisława Komorowskiego, kiedy przebąkiwał coś o „złotym wieku”. Tymczasem on mówił wówczas prawdę – Polska Platformy Obywatelskiej i PSL-u przeżywała wówczas swój „złoty wiek”. Problem dla nich w tym, że to już się skończyło, cała „republika kolesi” rypła w gruzach, a syf wypłyną na powierzchnie. Stąd też przeraźliwe wycie i prośby o interwencje zagranicy, kiedy się zorientowali, że to już ich prawdziwy koniec.

Komentarze

komentarzy