c4506b121285f8fdae137bb4f4be6c4a_L

Musimy pamiętać, że to Niemcy wplątały nas w kolejną, trzecią wojnę

Współpracujący z naszym wydawnictwem, wybitny ekspert ds. służb specjalnych i dezinformacji, dr Rafał Brzeski, powiedział wprost na antenie Telewizji Republika, że Niemcy prowadzą nas na kolejną wojnę.

– Zamachy mają na celu pewien przekaz. Dlaczego? Nie chodzi o zniszczenie ludzi, ale o zarządzanie strachem – stwierdził dr Brzeski.

Zdaniem eksperta, organizacje terrorystyczne działają mając na plecach poparcie społeczne, bowiem bez tego nie mogłyby działać.

– Musimy pamiętać, że to Niemcy wplątały nas w kolejną, trzecią wojnę. Tworzą olbrzymie obszary społecznego poparcia, bo przecież przeszło milion ludzi, którzy dotarli do Niemiec, nie znajdzie od razu pracy, a ich marzenia zderzą się z realiami – powiedział politolog.

Podkreślił, że choć służby nie są w stanie wyłapać terrorystów – samobójców, to mogą skorzystać z doświadczeń USA z czasów II wojny światowej.

– O co chodzi? My powinniśmy, jako państwo, trzymać na dystans i nie dać się zbliżyć, czyli np. w formie ustawy lub dekretu ostrzec wszystkich muzułmanów, że każdy atak spotka się z automatyczną deportacją – powiedział dr Brzeski.

– Terroryści są kreatywni, a służby bezpieczeństwa są w swoich działaniach przede wszystkim reaktywne. Najprostszy sposób na pozbawienie ich inicjatywy, to uzyskanie społecznej akceptacji do walki z nimi oraz pozbawienie ich poparcia – mówił ekspert.

TV Republika

Komentarze

komentarzy