kopacz_przemawia-w-tle-rzad-PlatRP-Cc-by-sa2,0-466

Teoretyczne państwo się wali! W przyszłym roku zabraknie nam 54,6 mld zł (rekord). Dług ma się zwiększyć o 73 mld zł, a jego obsługa pochłonie 32 mld zł

Przyszły rok zapowiada się dramatycznie pod względem konsekwencji finansowych z tytułu nieudolności i niekompetencji ekipy PO-PSL. Zgodnie z przyjętym przez rząd projektem budżetu na 2016 rok Polska odnotuje najwyższy deficyt w historii wynoszący 54,6 mld zł. Aby związać koniec z końcem trzeba będzie pożyczyć 180 mld zł, co przyczyni się do całkowitego wzrostu zadłużenia o 73 mld zł. Jego obsługa pochłonie 32 mld zł.

Tak źle pod względem finansowym nie było jeszcze nigdy! Rząd Ewy Kopacz zaplanował, że w przyszłym roku deficyt budżetowy (czyli różnica między dochodami państwa, a jego wydatkami) wyniesie 54,6 mld zł. Rekordowy, najwyższy w historii deficyt przełoży się także na rekordowo wysokie potrzeby pożyczkowe brutto. Okazuje się, że aby związać koniec z końcem trzeba będzie pożyczyć gigantyczną kwotę 180 mld zł. Większość z tych pieniędzy pójdzie na rolowanie starych długów. Całkowite zadłużenie kraju (potrzeby pożyczkowe netto) ma się powiększyć o 73 mld zł. Spłata odsetek od długów zaciągniętych przez ekipę Tuska & Kopacz pochłonie kolejne 32 mld zł.

Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową, gigantyczne zadłużenie, podniesione wszystkie możliwe podatki, podniesiony wiek emerytalny, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy, osłabioną armię i powiększoną biurokrację. Nie prowadzimy żadnej suwerennej i przemyślanej polityki zagranicznej, energetycznej, surowcowej czy obronnej. To, co pozostało, to ch…, dupa i kamieni kupa.

Komentarze

komentarzy