pieniadze-466

Szokujące wyniki audytu w ARiMR! Miliony złotych na nagrody dla dyrektorów! Dwa miliardy na niesprawne systemy informatyczne!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) opublikowała audyt wewnętrzny za ostatnie lata. Zgodnie z jego treścią 137 dyrektorów regionalnych i departamentowych otrzymało 17 milionów złotych nagród. Jakby tego było mało, aż dwa miliardy złotych przeznaczono na częściowo niesprawne systemy informatyczne, z czego miliard wydano na zamówienia z wolnej ręki, czyli bez przetargów.

Nowy prezes ARiMR, który nie jest już z nadania Polskiego Stronnictwa Ludowego, zapowiedział redukcję zatrudnienia i cięcia kosztów, tak aby nie powtarzała się sytuacja jaka miała miejsce w ciągu ostatnich 8 lat.

Czytając doniesienia o wynikach kontroli w ARiMR, a szczególnie o wysokości nagród (łącznie przyznano 300 mln zł w latach 2008 – 2015, z czego 17 mln zł dla samych dyrektorów), przypomniała mi się historia pływaczki Alicji Tchórz, która w ubiegłym roku za wygranie dwudniowych zawodów organizowanych przez Polski Związek Pływacki zarobiła… 200 złotych. Morał z tej historii widzę taki, że w odpowiednim momencie trzeba było się zapisać do ZSL-u/PSL-u, a nie trenować pół życia na pływalni…

Komentarze

komentarzy