kopacz-smiech-epp-cc-2,0-466

Rząd Kopacz planuje najwyższy w historii deficyt budżetowy? W 2016 roku może nam zabraknąć nawet 57 miliardów złotych!

Wygląda na to, że Platforma jest w stanie zatopić Polskę w długach, byleby tylko utrudnić opozycji przejęcie władzy. Niestety taka właśnie interpretacja wyłania się z informacji o projekcie budżetu na 2016 rok. Okazuje się, że w przyszłym roku największym problemem finansów naszego kraju będzie gigantyczny, największy w historii deficyt budżetowy, który według wstępnych założeń ekipy Ewy Kopacz ma wynieść aż 57 mld zł!

Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową Ewy Kopacz (46 mld zł w tym roku), największe zadłużenie i dług publiczny przekraczający ponad 1 bln zł (dług ukryty szacowany na 3 bln zł), podniesiony wiek emerytalny, podniesione wszystkie możliwe podatki, zlikwidowane wszystkie ulgi, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy. To, co pozostało to ch…, dupa i kamieni kupa.

Przyjmując założenia do projektu budżetu na przyszły rok, zgodnie z którymi deficyt budżetowy ma wzrosnąć o kolejne 11 mld zł, do poziomu 57,2 mld zł, Platforma musiała kierować się zasadą „teraz k… my, a PO nas choćby potop!”. Wygląda na to, że Ewa Kopacz i jej polityczni współpracownicy są w stanie zatopić nasz kraj w długach, byleby tylko utrudnić opozycji przejęcie władzy. I to jest właśnie miara odpowiedzialności za państwo, którym się rządzi i steruje. To jest ostateczny dowód na to, że Platforma ma głęboko gdzieś Polaków i polską rację stanu.

Na marginesie – może warto by było się zastanowić na regulacją prawną, zgodnie z którą każdy Sejm, który przegłosuje budżet z dziurą budżetową powinien być automatycznie rozwiązany, jako nieudolny? Albo druga opcja – po przegłosowaniu dziury budżetowej, wynagrodzenia wszystkich posłów automatycznie cięte o połowę. Mieliby motywację, żeby nie zadłużać Polski.

Komentarze

komentarzy