prezio

Prezio atakuje media – czyli swoich odwiecznych wrogów :)

Bez dobrze funkcjonujących mediów nie ma demokracji – grzmiał w sobotę Jarosław Kaczyński podczas wizyty w maleńkich Koluszkach pod Łodzią.
Kaczyński znowu odlatuje, Kaczyński majaczy, Kaczyński chce pokazać nam jak będzie wyglądała Polska kiedy on wygra wybory.
Uchowaj nas Boże przed takim światem.
Nieco szczegółów:
Podczas sobotniego wiecu w miejscowości Koluszki prezes PiS Jarosław Kaczyński powrócił do ataku na dobrze znanego od lat wroga, czyli… media. Obecne go zawiodły, więc po przejściu władzy zamierza zreformować je tak, by – wraz ze szkołą i instytucjami kultury – budowały patriotyzmu, dumę narodową i poczucie siły.

Nie było to wspomnienie sprzed dziesięciu lat, gdy z podobnymi hasłami prezes Prawa i Sprawiedliwości pierwszy raz kroczył po władze, a start kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W czasach sprawowania funkcji szefa rządu Jarosław Kaczyński również mocno atakował media. Wówczas sugerował, iż większość redakcji z premedytacją kłamie na temat działań jego gabinetu, a za wszystkim stoją niemieccy wydawcy działający nad Wisłą. W roku 2007 prezes PiS zastanawiał się nawet nad nacjonalizacją mediów informacyjnych, która mogłaby zahamować niemieckie wpływy.

Do podobnej retoryki, w której dziennikarze są jednym z największych zagrożeń dla dobra państwa Jarosław Kaczyński wraca i dziś. – Obecnie większość [mediów – red.] jest jednak w jednym ręku. To sytuacja, która z demokracją nie ma nic wspólnego. W Polsce nie ma krytycznych mediów, więc nie ma kontroli nad państwem. Musimy to zmienić tworząc prawdziwą telewizję publiczną, która będzie spluralizowana, gdzie będą zarówno ci z prawej, jak i z lewej strony – zapowiada były i być może przyszły premier (oby nie…)

Podajemy przykładowy program TV jaki obowiązywałby (według nas :) ) kiedy prezio zreformuje media:

TVP 1

06.00 Kiedy ranne wstają zorze… Powitanie dnia z niezależnym publicystą Piotrem Semką
08.00 Wiadomości i transmisja mszy z Torunia
08.30 Legendy Wawelu-program wspominkowy
09.00 Prognoza pogody w Smoleńsku i okolicach
09.20 Plebania – (620) serial obyczajowy Polska 2005 (nieustanna powtórka)
09.50 Ziarno – program dla dzieci
10.25 Kwadrans z geniuszem – Jerzy Zelnik czyta wybrane dzieła Profesora Lecha Kaczyńskiego
10.40 Komisja Prawdy i Sprawiedliwości – transmisja przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska
12.00 Wiadomości (w przerwie obrad komisji)
14.00 Pan Wołodyjowski – (Pieśń o małym rycerzu) (1) serial Polska 1969. Słowo wstępne Antoni Macierewicz. W roli głównej Roman Kłosowski.
15.00 Finał wyścigu pielgrzymek na Jasną Górę – program sportowy, relacja na żywo
17.00 Teleexpress
17.15 Jak oni protestują – program rozrywkowy. Prowadzenie Janusz Śniadek
17.45 Komu bije dzwon – program Zbigniewa Fijaka z Krakowa
18.30 Śmiechu warte – Program o IIIRP
19.00 Wieczorynka: O dwóch takich co ukradli księżyc odc. 10323 – serial anim.
19.30 Wiadomości Ministerstwa Prawdy
20.10 III RP kontra IV RP – teleturniej
21.30 Twój Szczęśliwy Numerek – kumulacja. Cotygodniowe losowanie nazwisk tajnych współpracowników. Relacja na żywo z siedziby IPN
22.00 Z kamerą wśród agentów – reality show, prowadzenie Krzysztof Wyszkowski
22.45 Katastrofy w przestworzach pod redakcją Ewy Stankiewicz i Pospieszalskiego.
23.30 Godzina z Gwiazdą -występ Kapeli znad Baryczy na Festiwalu w San Remo.

Polecamy:
III RP kontra IV RP-teleturniej Autorski program rozrywkowy gwiazdy TVP Jana Pospieszalskiego.
TVP 1, godz. 20.10
Twój Szczęśliwy Numerek
losowanie

Dziś komisja pod przewodnictwem Bronisława Wildsteina wylosuje 10 nazwisk tajnych współpracowników z archiwum IPN. Ich dane opublikuje „Nasz Dziennik”, z kamerą odwiedzą ich też reporterzy „TV Trwam” (relacja w TVP 1, jutro po głównym wydaniu Wiadomości). Najciekawsze szczegóły z teczek skomentują eksperci Radia Maryja w środowym wieczornym programie „Rozmowy niedokończone”. Prowadzenie O. Tadeusz Rydzyk (relacja w TVP 1, czwartek 8.30 i 20.10 powtórka).

Teraz drogi czytelniku zastanów się czy tego chcemy… a wszystko wskazuje na to, że Kaczyński jeśli wróci do władzy to z powrotem zacznie swoje „wielkie dzieło socialistyczne” które rozpoczął i nie dane mu było skończyć za swoich rządów :)

Każdy niech ma własne zdanie !

Komentarze

komentarzy