bfa338e5f5a4d2-645-338-16-40-3233-1698

NARODZIE – MOBILIZACJA! – Komorowskiemu marzy się wygrać w I turze…

„Rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze” – pod takim hasłem ma przebiegać finał kampanii ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Sztab Komorowskiego zaprezentował w poniedziałek cztery ostatnie spoty wyborcze, które można już oglądać w telewizjach.

Szef sztabu Komorowskiego, Robert Tyszkiewicz (PO) przypomniał na poniedziałkowej konferencji prasowej, że od piątku trwa „wielka akcja mobilizacyjna” przed pierwszą, zaplanowaną na 10 maja, turą wyborów prezydenckich. „Tysiące osób, wolontariuszy Bronisława Komorowskiego, puka +od drzwi do drzwi+, do naszych mieszkań, na ulicach rozdaje materiały wyborcze pana prezydenta” – mówił Tyszkiewicz.

Celem przedsięwzięcia jest rozstrzygnięcie wyborów już 10 maja. „Rozstrzygnijmy wybory prezydenckie w pierwszej turze – to jest hasło i cel akcji mobilizacyjnej w ciągu ostatnich dwóch tygodni kampanii wyborczej. To jest hasło finału wielkiego maratonu poparcia Bronisława Komorowskiego, który rozpoczął się 7 marca” – zaznaczył Tyszkiewicz.

Ostatnie kilkanaście dni kampanii ubiegający się o reelekcję prezydent ma spędzić na spotkaniach z wyborcami. „Będziemy docierać do maksymalnej liczby mieszkańców naszego kraju. Stawiamy na kontakt bezpośredni (…) Pan prezydent będzie brał także udział w akcji door to door, będzie debatował, dyskutował z mieszkańcami naszego kraju” – powiedział szef sztabu Komorowskiego.

Tyszkiewicz podkreślił przy tym, że urzędujący prezydent jest „jedynym kandydatem, który naprawdę łączy ponad podziałami”. „My to odczuwamy podczas dziesiątków, setek spotkań z wyborcami. Mamy pierwsze relacje z akcji door to door, które są entuzjastyczne dla wolontariuszy pana prezydenta” – przekonywał polityk PO. „To jest prezydentura zgody, oparta o wartości bliskie nam wszystkim; będziemy z tym przesłaniem zmierzali do samego finału kampanii” – zapowiedział szef sztabu Komorowskiego.

Tyszkiewicz dowodził też, że siłą obecnego prezydenta jest jego autentyczność i stabilność poglądów. „Nie tak jak jego niektórzy konkurenci, którzy raz mówią o wspieraniu kobiet, a wcześniej wzywają do wetowania konwencji antyprzemocowej; innym razem mówią o poparciu rodziny, a opowiadają się za karaniem za in vitro. Pan prezydent Komorowski od początku prezentuje stabilny program polityczny” – podkreślił poseł Platformy. „Polacy wiedzą, jakie są przekonania Bronisława Komorowskiego i bezpiecznie się w nich odnajdują. To jest prezydent, który rzeczywiście proponuje racjonalną prezydenturę, opartą o kompromis, dialog, a nie o doktrynę, ideologię, o to, co zamyka Polaków na możliwość dialogu między sobą” – dodał Tyszkiewicz.

Polityk wyraził przy tym pogląd, że druga tura – jeśli do niej dojdzie – będzie oznaczała „powrót do awantury, okazję do promocji ideologicznych, doktrynerskich pomysłów Jarosława Kaczyńskiego i PiS”. „Możemy sobie tego zaoszczędzić – możemy te wybory rozstrzygnąć w pierwszej turze. Mamy tę szansę, zmobilizujmy się do urn wyborczych i wybierzmy Bronisława Komorowskiego już 10 maja” – apelował Tyszkiewicz.

W spotach prezydenta występują jego sympatycy – zarówno ci znani: ludzie kultury, sportowcy, jak i zwykli Polacy: młodzież, przedsiębiorcy, pracownicy. Wszyscy deklarują, że będą „głosować na Komorowskiego”. W najnowszych materiałach wyborczych prezydenta można zobaczyć m.in.: gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, reżysera Andrzeja Wajdę, aktorów: Andrzeja Grabowskiego, Janusza Gajosa, Daniela Olbrychskiego, poetę Adama Zagajewskiego, kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, muzyka Grzegorza Turnaua, a także rajdowca Rafała Sonika i boksera Przemysława Saletę. (PAP)

Komentarze

komentarzy