pawel-kukiz_24946204

Kukiz OSTRO o PSL: To zorganizowana grupa przestępcza!

Paweł Kukiz w piątek rano gościł w TVN24. Uzasadniał wsparcie PiS w walce o obsadę Trybunału Konstytucyjnego (,,Ja sobie nie wyobrażam większego zła niż TK w kształcie uformowanym przez PO oraz kolegów pana Burego. Dotychczasowy skład Trybunału bronił postbolszewickiej konstytucji z 1997 roku. Ktokolwiek będzie na ich miejscu będzie lepszy”). Najciekawiej zrobiło się jednak, gdy poseł skomentował zatrzymanie posła Jana Burego przez CBA. To wówczas Kukiz ocenił, nie przebierając w słowach, że według niego PSL to… zorganizowana głowa przestępcza! Ludowcy zażądali już przeprosin i grożą skierowaniem sprawy do sądu!

Zatrzymanie Burego Kukiz skwitował pochwałami: – To sukces szefa CBA Pawła Wojtunika. Jest doskonałym policjantem. To człowiek, który miał praktykę jeszcze z czasów CBŚ jako tzw. przykrywkowiec. Jeśli PiS będzie chciało go odwołać, będę ich przekonywać, że to ogromny błąd. W służbach potrzebni są profesjonaliści.

Następnie, jako, że poseł Bury był reprezentatem PSL, Kukiz kontynuował szokująco: – Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL – nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury – ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza. Poseł dodał również, że posiada dowody na potwierdzenie tych słów.

Cóż, może Kukiz zgłaszać PSL do prokuratury nie będzie, ale PSL posła Kukiza już jak najbardziej. Ludowcy poruszeni słowami Kukiza wystąpili w Sejmie przed dziennikarzami i ocenili skandaliczne, w ich opinii, słowa Kukiza. Urszula Pasławka bez ogródek poinformowałą, że: – Oczekujemy od pana Kukiza przeprosin. Właściwie to ich żądamy. Dajemy czas do poniedziałku. Jeśli nie, sprawę skierujemy do sądu!

Następnie dodała: – Do czego to prowadzi? Czy mamy tak, jak na Ukrainie, brać się za łby [w parlamencie]? Ten Sejm ma bardzo wiele wyzwań, wiele problemów. Chociażby wczorajsze głosowanie nad Trybunałem Konstytucyjnym. Myślę, że to nie jest ani potrzebne Polsce, ani Polakom. Wczoraj również cała Polska zrozumiała, że ruch Kukiz’15 jest silnym, stabilnym koalicjantem PiS. Ale większość w tym przypadku nie oznacza mądrości. Ponadto razem z nią wystąpił rzecznik klubu, Jakub Stefaniak, który temat ujał bardziej poetycko: – To były słowa skandaliczne. Pan Kukiz po prostu pomylił nuty!

Komentarze

komentarzy