skok466

Dlaczego PO chce zniszczyć SKOK-i? Czy dlatego, że są polskie i stanowią realną konkurencję dla banków z zagranicy?

Ewa Kopacz zachowuje się tak, jakby była opłacanym przez międzynarodowych bankierów premierem-marionetką z kraju „trzeciego świata”. Z jej słów wynika, że lokalne przedsiębiorstwa finansowe (jakimi są SKOK-i) są utrudnieniem dla zagranicznych banków, bowiem stanowią dla nich realną konkurencję. – „SKOK-i to obciążenie dla systemu bankowego” – powiedziała wczoraj na konferencji prasowej. Wtórują jej inni funkcjonariusze Platformy, którzy oczerniając w publicznych wypowiedziach polskie instytucje finansowe w rzeczywistości działają w interesie zagranicznych banków i ich właścicieli.

Platformiane szczucie na instytucje finansowe z polskim kapitałem trwa w najlepsze. Joanna Mucha (ta od 6 mln zł utopionych w koncert Madonny) powiedziała, że „SKOK-i to największa afera ostatnich 25 lat”, natomiast minister finansów Mateusz Szczurek (zanim został ministrem przez 17 lat pracował dla działającego na terytorium Polski zagranicznego banku) stwierdził, że „SKOK-i są niewypłacalne”. Wszystko dlatego, że jeden z kilkudziesięciu działających w Polsce SKOK-ów (SKOK Wołomin) był powiązany z oficerami WSI, którzy dokonali gigantycznego przewału i wyprowadzili z niego kilkaset milionów złotych.  Prawda jest taka, że SKOK-i to świetna przeciwwaga dla banków. Poza tym mają polski kapitał. Ich krytyka przez rządowych polityków – tylko dlatego, że władze jednego z nich (powiązane ze środowiskiem WSI – podkreślmy) dokonywały przekrętów, które przyczyniły się do jego bankructwa – jest histeryczna i może doprowadzić upadku całego sektora spółdzielczych kas. Z takiego scenariusza najbardziej cieszyłyby się… zagraniczne banki.

Nie mam co do tego wątpliwości – platformiane władze (a w ślad za nimi – oddane im media) zrobią wszystko, aby zagraniczne banki nie miały jakiejkolwiek konkurencji ze strony lokalnych przedsiębiorstw finansowych (jakimi są SKOK-i). Mające 100-procentowo polski kapitał SKOK-i stanowią śmiertelne zagrożenie dla zagranicznych banków, szczególnie teraz, gdy na jaw wychodzą bankierskie praktyki związane z udzielaniem kredytów hipotecznych w walutach obcych. Stąd odpalono „konia trojańskiego” w postaci powiązanego ze środowiskiem Wojskowych Służb Informacyjnych SKOK-u „Wołomin”. Stanowi on obecnie paliwo dla propagandy rządowych mediów, których celem jest zniszczenie całego sektora SKOK w Polsce.

Komentarze

komentarzy