pasja-komorowskiego466

Czy wiesz, że w ciągu 5 lat Komorowski podpisał 13 ustaw wprowadzających 21 podwyżek podatków? Wszystko po to, by Polakom żyło się lepiej!

Działalność Bronisława Komorowskiego przyczyniła się do tego, że Polacy w ciągu ostatnich 5 lat zapłacili fiskusowi o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej! W takcie swojej kadencji podpisał on bowiem 13 ustaw wprowadzających łącznie aż 21 różnego rodzaju podwyżek podatków. To wystarczający powód, dla którego „Bul” powinien pożegnać się z urzędem Prezydenta RP.

Jednym z naczelnych punktów polityki uprawianej przez ekipę Platformy Obywatelskiej jest ciągłe podnoszenie podatków i innych danin publicznych. Gdyby prezydentem był człowiek przeciwny polityce nieustannego zaciskania fiskalnej pętli na szyi Polaków z pewnością spora część ustaw, które podnosiły podatki, zostałaby zawetowana. Niestety od 5 lat urząd Prezydenta RP zajmuje Bronisław Komorowski, który do 2010 roku był wysokim przedstawicielem Platformy Obywatelskiej. Co ciekawe – jeszcze w trakcie kampanii wyborczej z 2010 roku Bronisław Komorowski publicznie powiedział, że „podnoszenie podatków to najgorsze rozwiązanie”. Gdy tylko został prezydentem jego nazwisko często wieńczyło platformiane dzieło wzrostu fiskalnego ucisku. Lekką ręką podpisał on bowiem 13 ustaw wprowadzających łącznie 21 podwyżek podatków. Prawda, że racjonalnie i logicznie? Bo zgoda buduje. Zgoda co do podnoszenia podatków…

Przypomnijmy, że to składany świadomie pod konkretnymi ustawami podpis „Bula” zadecydował o podwyżce podstawowych stawek VAT (z 22 na 23 proc. i 7 na 8 proc.), kilkukrotnych podwyżkach akcyzy na paliwo, tytoń i alkohol, podwyżce VAT na ubranka dziecięce z 8 do 23 proc., podwyżce składki rentowej dla przedsiębiorców o 33 proc., likwidacji ulgi internetowej, objęciu lokat 1-dniowych tzw. podatkiem Belki czy wprowadzeniu podatku śmieciowego. Sama tylko zgoda Komorowskiego na podwyżkę VAT oraz podwyżkę składki rentowej dla przedsiębiorców przyczyniła się do tego, że Polacy w latach 2011 – 2015 zapłacili w podatkach o około 40 miliardów złotych więcej. Dla uzmysłowienia jak gigantyczna to kwota powiem, że słynna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, aby uzbierać taką wielką sumę pieniędzy potrzebowałaby co najmniej 800 finałów takich jak w tym roku. Na szczęście okazję do szczerego podziękowania panu prezydentowi za jego wkład w proces zaciskania fiskalnej pętli na naszych szyjach będziemy mieli już 10 maja. Warto ją wykorzystać.

Komentarze

komentarzy