146165374012447479533

Członek zarządu Nowoczesnej ujawnia działania partii: „Jest mi wstyd” – pisze i rezygnuje

Jest mi wstyd przed Państwem i samym sobą. (…) Miała być nowa jakość, wyszło jak zwykle – napisał członek zarządu  regionu dolnośląskiego Nowoczesnej Michał Górski w oświadczeniu. Działacz łudził się, że partia Ryszarda Petru wniesie coś nowego do polityki. Uwierzył iż Nowoczesna to nowa formacja, która osuszy „bagno jakim jest polska polityka”. Zaznaczył, że się mylił. W liście skierowanym do wyborców i członków Nowoczesnej działacz podkreśla, że nie zgadza się na kłamstwa i niedotrzymywanie obietnic. Wobec powyższego zrezygnował z piastowanego stanowiska.

Ryszard Petru wraz z Rafałem Dutkiewiczem wystąpili w poniedziałek na wspólnej konferencji prasowej. Poinformowano, że wrocławscy radni PO przeszli do Nowoczesnej, a z prezydentem miasta zawarto koalicję.

Do tego faktu odniósł się Michał Górski. W liście podaje, że całe zamieszanie z tym związane było powodem jego odejścia. Nie przebiera w słowach.

„W Nowoczesnej jestem od samego początku, poświęcając pot, krew i łzy (…). Przyciągnęła mnie zapowiedź nowej jakości, perspektywa zmian na lepsze. Uwierzyłem, że wreszcie pojawiła się na scenie politycznej formacja, która osuszy „bagno” jakim jest polska polityka. Niestety, myliłem się.

Jestem człowiekiem z zasadami, dlatego też nie zgadzam się na wszechobecne w polskim życiu politycznym kłamstwa i niedotrzymywanie obietnic.

– napisał były już członek zarządu Nowoczesnej.

Ujawnił, że jedną z głównych obietnic wyborczych Nowoczesnej było nieprzyjmowanie byłych i obecnych, prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem w sprawie podjęcia decyzji o przyjęciu radnych PO Michał Górski przyznaje: „Postawiono nas pod ścianą”

„Zostaliśmy postawieni pod ścianą, oznajmiono nam, że nie mamy nic do powiedzenia, gdyż jeżeli koło wrocławskiej Nowoczesnej nie udzieli Radnym Miejskim rekomendacji, to Radni zostaną i tak zapisani do Nowoczesnej przez centralę w Warszawie”

– podał.

Zaznaczył również, że niektórzy przedstawiciele struktur spotkali się z „groźbami rozwiązania struktur wrocławskich”, czy „wykluczeniem z partii”. Napisał też o „wprowadzaniu wariantu siłowego”

List członka zarządu dolnośląskiego Nowoczesnej:

1

2

Komentarze

komentarzy