Israel

Bankierzy chcą publicznych pieniędzy

Banki chcą się ratować przed problemami finansowymi za pomocą pieniędzy podatników. Ma im w tym pomóc propozycja przygotowana przez Związek Banków polskich.

Rosnąca liczba Polaków mająca problemy z regularną spłata rat kredytu hipotecznego, zwłaszcza zaciągniętego we frankach, sprawia, że banki coraz bardziej obawiają się o swoją sytuację finansową. Dlatego też ZBP zaproponowało by mieszkania największych dłużników wykupiło państwo, a następnie im je wynajmowało.

Wsparciem banków miałby się zająć Bank Gospodarstwa Krajowego, który prowadzi fundusz inwestycyjny realizujący rządowy program mieszkań na wynajem.

ZBP nie przyznaje otwarcie, że chodzi o wsparcie banków publicznymi pieniędzmi. Oficjalnie chodzi o „pomoc frankowiczom”. „Pracujemy w ZBP nad prawnym rozwiązaniem dla kredytobiorców w kłopotach, nie tylko tych płacących we frankach. Pomoc miałaby być skierowana do każdego, kto nie z własnej winy popadł w tarapaty” – tłumaczy przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości przy ZBP Jacek Furga.

Od autora:
Tak się ludzi wykupuje przez żydowskie banki. Pod przykrywką pomocy państwo ma odkupić od ludzi mieszkania.. a nasze państwo jak wiadomo jest pod władzą czosnkowych… i tym sposobem pejsy wykupią resztki prywatnych rzeczy w Polsce !!!

NIE DAJMY SIĘ i takim pomysłom mówmy STANOWCZE NIE!!!!!

Komentarze

komentarzy