Ca7YpX1W0AAxbSh-600x384

Zdjęcia z Marsa były robione przez pracowników NASA na Grenlandii [wideo]

Czy to możliwe, że eksploracja powierzchni Marsa jest kolejną kreskówką dla dorosłych wymyśloną przez NASA? Obejrzyj wideo oraz zdjęcia z satelity na których naukowcy z NASA badają tajemnicze zakątki Grenlandii.

Teoria spiskowa głosi, że nie da się dotrzeć do kosmosu, potwierdził ją na łożu śmierci hollywoodzki reżyser Stanley Kubrick słowami: „Lądowania na Księżycu były fałszywe, a ja byłem tym człowiekiem, który to fotografował”. Wywiad wideo ze Stanleyem Kubrickiem w linku:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/amerykanie-nie-byli-na-ksiezycu-nad-ksiezycowa-afera-postawiono-tlusta-kropke-2015-12

Internauci wzięli także pod lupę wszystkie zdjęcia NASA ukazujące naszą planetę, przyglądając się z bliska kultowemu zdjęciu z 2002 roku o nazwie Blue Marble dostrzegli powtarzające się nietypowe sekwencje chmur.

2002-blue-marble-anomalies

Opis zdjęcia na stronie Wikipedia oraz NASA :

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Blue_Marble#Imaging_series_2001.E2.80.932004

http://visibleearth.nasa.gov/view.php?id=57723

Łazik NASA  na Grenlandii

Curiosity Rover – zautomatyzowane i autonomiczne laboratorium naukowo-badawcze wysłane na Marsa, w ramach programu badawczego Mars Science Laboratory (MSL) w celu oceny możliwości występowania potencjalnych warunków do życia w przeszłości.

W dniu 16 kwietnia 2015 roku łazik przekroczył 10 km łącznej jazdy licząc od jego lądowania na Marsie w dniu 5 sierpnia 2012 roku, w tym około 310 metrów w tym miesiącu. Wydarzenie miało miejsce w 957 marsjańskim dniu misji łazika Curiosity lub w Sol957. Łazik poruszał sie przez szereg płytkich dolin pomiędzy odkrywką „Pahrump Hills”, która była badana przez sześć miesięcy, a następnym celem naukowymi, „Logan Pass”, do którego zostało jeszcze około 200 metrów, do przodu w kierunku południowym. 

800px-Curiosity_cams-533x400

Więcej informacji oraz cała masa zdjęć znajduje się na stronie NASA oraz w polskim opisie na stronie Wikipedia:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Curiosity_Rover

http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/multimedia/gallery-indexEvents.html#lowerAccordion-set3-slide27

Film z eksploracji Grenlandii, pozostawiam bez komentarza, sami oceńcie czy zdjęcia zrobione przez NASA na  Marsie nie wydają się Wam znajome?

Komentarze

komentarzy