zbiorka-laptopow

Tego jeszcze nie było! W Szczecinie zbierają laptopy dla uchodźców mieszkających w Berlinie!

Szczecińskie organizacje oraz mieszkańcy przeprowadzają zbiórkę laptopów dla uchodźców mieszkających w Berlinie – informuje serwis mmszczecin.pl

Zbiórka laptopów jest przeprowadzana w Ośrodku Teatralnym Kana. W październiku w Kanie i innych punktach w kraju zebrano łącznie 3 tysiące śpiworów i ponad tysiąc kurtek. Teraz potrzebne są laptopy, które rzekomo mają służyć do nauki języka niemieckiego.

Przykład pierwszy z brzegu o uchodźcach z Berlina – na początku marca zdewastowali doszczętnie Centrum lekkiej atletyki Rudolf-Harbig-Halle i Horst-Korber-Halle w berlińskiej dzielnicy Charlottenburg. Wstępnie straty szacowane są na ponad 4 miliony euro. Kwota może opiewać nawet na 6 mln euro. Czy takim ludziom warto pomagać?

– Część mieszkańców Szczecina jest zdania, że warto. Zebrane laptopy będą naprawiane i przekazywane do Berlina – tłumaczy Weronika Fibich z Kany.

W Szczecinie powstała nawet specjalna grupa “Refugees Szczecin”, która pomaga uchodźcom w Niemczech. W 2015 roku z lokalem Stojaki zorganizowali zbiórkę używanych rowerów. Mieszkańcy przekazali ich 40, a te trafiły do ośrodków pod Löcknitz.

Kiedy zaczną zbierać buty od Kanye Westa dla uchodźców?

Komentarze

komentarzy