z16893981Q,Hanna-Gronkiewicz-Waltz

Po 8 latach rządów PO chce dowiedzieć się kim są ci „obywatele” i czego chcą…

Nie nadążamy z zaspokojeniem pewnych potrzeb Polaków. Trzeba ustalić, które są priorytetowe. Musimy ustalić, na jakie oczekiwania Polaków odpowiemy – mówiła wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nawiązała tym samym do dzisiejszego planowanego spotkania klubu PO z Bronisławem Komorowskim, gdzie mają m.in. zostać wyciągnięte wnioski z kampanii wyborczej. Według Gronkiewicz-Waltz jednym z nich jest wprowadzenie na listy wyborcze jesienią więcej osób młodych – Młodzi, którzy chcą pracować, powinni być wciągani na listy partyjne. Partie funkcjonują najlepiej, gdy mają równy przekrój płciowy i wiekowy – mówiła wiceprzewodnicząca.

Odniosła się także to sprawy odcięcia się niektórych członków PO od prezydenta Komorowskiego po wyborach. Wiceprzewodnicząca partii wyjaśniła, że teraz głównym tematem będzie nadchodząca kampania parlamentarna. Platforma Obywatelska „nie może zajmować się byłym prezydentem, bo niebawem jest kampania do wyborów parlamentarnych” – Musimy iść do przodu (). Mam nadzieję, że Bronisław Komorowski będzie nas wspierał, ale nie zajmujmy się dzisiaj panem prezydentem, zajmujmy się sobą i Polakami.

Powiedziała, że nie należy zapominać, że na Bronisława Komorowskiego zagłosowało ponad 8 milionów osób, a Polacy wciąż pamiętają, że to PO „przeprowadziło Polskę suchą nogą przez kryzys”.

Prezydent Warszawy zasugerowała, że niewykluczona jest także rekonstrukcja rządu. Mam takie wrażenie, że z pracy nie wszystkich ministrów premier Kopacz jest zadowolona. Ale zostawmy decyzje pani premier – mówiła.

Według oficjalnych wyników PKW wybory wygrał Andrzej Duda. Kandydat PiS w drugiej turze otrzymał 51,55 proc. głosów, a jego rywal Bronisław Komorowski – 48,45 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła 55,34 proc. Różnica głosów między kandydatami wyniosła ponad pół miliona. Pierwszą turę przed dwoma tygodniami również wygrał Andrzej Duda. Kandydat PiS otrzymał wtedy 34,76 proc. głosów, a Bronisław Komorowski – 33,77 proc.

Komentarze

komentarzy