8995298369baa05070f44ac58d946c45_XL

Partia bankierów robi zrzutkę. NowoczesnaPL chciałaby zebrać od Polaków 12 milionów

To się nazywa tupet. Stowarzyszenie ekonomistów NowoczesnaPL, ze swym liderem Ryszardem Petru, zaapelowało do Polaków o wpłaty, które mają pomóc w działalności powstającej partii. Petru przyznał, że liczy na zebranie ponad 12 milionów złotych.

Widząc informację na portalu fakt.pl pod tytułem: „NowoczesnaPL rozpoczyna zbiórkę” początkowo sądziliśmy, że to jakiś żart. Ale dzisiaj 26 czerwca, a nie 1 kwietnia. Zresztą jest tam cytowana wypowiedź Ryszarda Petru

„Dzisiejsze uruchomienie procesu mikrowpłat pokazuje, że można w sposób rozproszony, niezależny od wielkiego biznesu, finansować ugrupowania polityczne w sposób nowoczesny i bezpieczny” – powiedział dla portalu money.pl.

Jakichkolwiek wątpliwości zostaliśmy pozbawieni wchodząc na stronę nowoczesnapl.org i zakładkę „wspomóż”. Tam zobaczyliśmy taki jak wyżej obrazek.

Petru przyznaje wprost ile jego partia chce zebrać.
„Bo ekonomista, który chce wejść do polityki i wystartować już w nadchodzących wyborach do Sejmu planuje zebrać aż 12,5 mln” – pisze fakt.pl

I tak to jest… Bankowcy i ekonomiści nawet jak chcą pobawić się w politykę, to zaglądają do kieszeni przysłowiowego Kowalskiego.

Komentarze

komentarzy