maxresdefault

Jeśli złodzieje utrzymają się u władzy, rocznie zapłacisz grubą kasę za nieruchomość !

Za dom o metrażu 150 m2 na niewielkiej działce 1000 m2 podatnik będzie musiał zapłacić rocznie 10 tys. podatku. To nie political fiction, ale planowany przez PO zamach na własność Polaków. Warto w tym momencie dodać, iż to wersja optymistyczna, przy założeniu, iż podatek katastralny, który PO-PSL chcą wprowadzić, będzie wynosił 1 procent.

– Czy w cieniu tej kampanii wyborczej dzieją się rzeczy, o których Polacy nie wiedzą? – pytała podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Elżbieta Witek. Andrzej Adamczyk nie pozostawił złudzeń: PO już rozpoczęła przygotowania do wprowadzenia podatku katastralnego.

- Przygotowania do wprowadzenia do polskiego systemu finansowego podatku katastralnego przez rządy PO-PSL trwają już od kilku lat – powiedział. Jako dowód przedstawił projekt wytworzony przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego „Założenia krajowej polityki miejskiej do roku 2020”. Projekt ten zakłada zreformowanie systemu podatkowego od nieruchomości na przykład poprzez wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości czyli podatku katastralnego. – Kolejnym potwierdzeniem, że te prace trwają jest niewinny skądinąd proces legislacyjny zmieniający specustawę drogową. I tam wnioskodawcy proponują odwołać się do katastru nieruchomości – nie krył oburzenia. – W Polsce nie ma katastru nieruchomości – dodał.

- Wczoraj otrzymaliśmy informację, że pan prof. Bogumił Brzeziński, szef Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy ministrze finansów, powiedział wyraźnie: „W Polsce należy wprowadzić podatek katastralny”. Tego nikt nie odwołał – przypomniał.

Jakie będą konsekwencje wprowadzenia podatku katastralnego w wysokości 1 proc. od wartości nieruchomości? Za dom o metrażu 150 m2 zapłacimy rocznie ok. 6 tys. zł podatku katastralnego, przy założeniu, że jego wartość zostanie oszacowana na 600 tysięcy.

Za działkę budowlaną, niezabudowaną, o powierzchni 10 arów w mieście Krakowie, zapłacimy rocznie 4 tys. złotych. Oznacza to, że za dom z działką zapłacimy około 10 tys. złotych.

- To wyzuje Polaków z własności, zwłaszcza tych, których nie będzie stać na płacenie tak wysokich danin – skonstatował. Podkreślił, iż Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwne takiemu traktowaniu obywateli.

źródło: prawy.pl

Komentarze

komentarzy