las

Burmistrz okupuje leśniczówkę

Lasy Państwowe od 8 lat próbują eksmitował z domu, którego są właścicielem, burmistrza Przemkowa koło Legnicy oraz byłego nadleśniczego.

Stanisław Pępkowski jest burmistrzem Przemkowa od 2006 roku. Wcześniej był nadleśniczym, przez co mógł zamieszkać w leśniczówce. Jednak wraz z odejściem z Lasów Państwowych powinien ją zwolnić.

„To jest nasz były pracownik, który mieszkał tam, kiedy był pracownikiem Lasów Państwowych. Prawo przewiduje, że jak się odchodzi z pracy, to opuszcza się mieszkanie i tego oczekujemy od burmistrza Pępkowskiego” – tłumaczy Marek Zięba z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

7 października 2010 roku leśnicy uzyskali nawet sądowy nakaz eksmisji. Jednak na skutek kruczków prawnych wynajdywanych przez włodarza Przemkowa, nie można go wyrzucić z zajmowanego lokalu.

Pępkowski tłumaczy, że mimo zarobków na poziomie 155 tysięcy zł rocznie nie stać go na wynajęcie mieszkania. „Mam tyle zobowiązań w związku z wychowaniem dzieci, że nie stać mnie na wynajęcie czy wybudowanie domu.” – twierdzi burmistrz.

Leśniczówka mająca 165 m2 powierzchni użytkowej i położona na 39-arowej działce, została wybudowana przez państwową spółkę w 1998. Jej wznoszenie nadzorował obecny lokator.

Komentarze

komentarzy