nowak-polaczki-466

Antyobywatelska sitwa znowu olewa nas żółtym moczem. Jej senatorowie odrzucili dziś wniosek ws. referendum, pod którym podpisało się łącznie 6 mln ludzi

Na kaprys Komorowskiego wymyślony w nocy po przegranej przez niego pierwszej turze wyborów, a który w najbliższą niedzielę będzie nas kosztował 100 mln zł, platformiani senatorowie zgodzili się bez gadania. Jednak pomysł zorganizowania ogólnokrajowego referendum dotyczącego wieku emerytalnego, 6-latków i Lasów Państwowych, pod którym podpisało się łącznie 6 milionów obywateli, postanowili olać ciepłym, żółtym moczem… Pogarda z jaką platformiana ekipa traktuje zwykłych obywateli przekracza wszelkie granice.

Treść obowiązującej Konstytucji nie pozostawia wątpliwości: „Władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej Polskiej należy do Narodu, który sprawuje ją przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Niestety powyższe zdanie zdaje się być zupełnie niezrozumiałe dla przedstawicieli Platformy – nomen omen – Obywatelskiej. Przez ostatnich 8 lat skutecznie ograniczali oni bowiem zwierzchność Narodu w zakresie sprawowania władzy. Dzisiejsza decyzja senatorów o nie wyrażeniu zgody na przeprowadzenie referendum ws. wieku emerytalnego, 6-latków i Lasów Państwowych jest tylko tego potwierdzeniem.

Przypomnijmy: Szacuje się, że Platforma w trakcie swoich rządów spuściła do sejmowego klozetu, zmieliła lub totalnie olała już łącznie ponad 7,5 milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami ustawodawczymi. Warto w tym miejscu pokrótce przypomnieć największe anty-obywatelskie działania tej ekipy: Tuż po przejęciu władzy zmielili ok. miliona podpisów w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych (J.O.W.). Nieco później do niszczarki wpadło dwa miliony podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum dot. podniesienia wieku emerytalnego. W 2011 roku Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zebrało prawie 350 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który zakładał m.in. odstąpienie od wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Projekt ten został oczywiście odrzucony głosami posłów Platformy, a wszystkie podpisy obywateli spuszczone w klozecie. To samo czekało 250 tys. podpisów pod wnioskiem o ustawę w/s pozostawienia LOTOSu w rękach Skarbu Państwa. Dwa lata później partie Tuska i Piechocińskiego odrzuciły obywatelski wniosek o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum edukacyjnego. W tym przypadku zmielonych zostało prawie milion podpisów. Na początku bieżącego roku zaplecze polityczne Komorowskiego zdecydowało, że do sejmowych szaf na wyczekanie do końca kadencji trafi ok. 2,5 miliona podpisów w sprawie referendum dotyczącego zachowania przez Skarb Państwa własności nad Lasami Państwowymi (jeśli kadencja parlamentu dobiegnie końca, to zebrane podpisy automatycznie trafiają do niszczarki). 300 tys. osób podpisało się pod rozpatrywanym w marcu bieżącego roku przez Sejm projektem ustawy pozostawiającym rodzicom możliwość wyboru, czy ich dziecko pójdzie do szkoły w wieku 6 czy 7 lat. Decyzją Platformy „Obywatelskiej” projekt ten również trafił do kosza. Pod koniec maja ekipa Ewy Kopacz odrzuciła obywatelski projekt ws. zmian w Kodeksie wyborczym, który miał uczynić wybory bardziej transparentnymi i odpornymi na manipulacje. Tym razem zmielono w sejmowej niszczarce 130 tys. podpisów.

25 października odrzućmy ich, tak jak oni odrzucili nasze wnioski. Mamy niepowtarzalną szansę by zakończyć polityczny żywot tej antyobywatelskiej sitwy!!

Komentarze

komentarzy