basen

900 000 zł na podwójną zapłatę

Urząd Miasta w Oławie decyzją sądu musiał wypłacić 900 tysięcy złotych czterem podwykonawcom, pracującym przy budowie basenu Termy Jakuba, mimo że wcześniej pokrył wszystkie koszty płacąc głównemu wykonawcy.

Problemy z inwestycją swój początek miały już w 2012 roku, kiedy spółka ABM Solid, będąca wspomnianym generalnym wykonawcą, ogłosiła bankructwo. Nim do tego doszło, Urząd Miasta przekazał spółce pieniądze należne z tytułu budowy basenu – kwota ta obejmowała również wynagrodzenia dla wszystkich podwykonawców. Do tych ostatnich pieniądze jednak nie dotarły, ponieważ nie wypłaciła im upadła spółka ABM Solid.

Jednakże niektórzy spośród podwykonawców dysponowali umowami skonstruowanymi w sposób umożliwiający im wymaganie zapłaty od miasta – czterech z nich wykorzystało tę możliwość i decyzją sądu otrzymało łącznie 900 tysięcy złotych od oławskiego urzędu miasta.

Burmistrz, Franciszek Październik, uspokaja, że nie zaszkodziło to miejskiemu budżetowi oraz że zwrócono się już do syndyka o zwrot ponownie wypłaconych pieniędzy.

Komentarze

komentarzy