kosiniak-kamysz

49 197 670 zł na portal dla wykluczonych

Z dniem 1 stycznia 2014 roku ruszył portal internetowy [email protected] przeznaczony dla osób wykluczonych. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wydało na niego niemal 49 197 670 zł.

Portal ma w założeniu pomagać osobom poszukującym państwowej opieki w uzyskaniu wsparcia urzędników socjalnych. W komunikacie MPiPS czytamy:

„W ramach  projektu udostępniona jest możliwość składania drogą elektroniczną wniosków o pomoc społeczną, świadczenia rodzinne i inne. Projekt ma na celu również wyeliminowanie zaświadczeń na rzecz oświadczeń w obszarze zabezpieczenia społecznego poprzez wymianę informacji drogą elektroniczną z innymi resortami np. Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W ramach projektu integrowana jest wiedza ze wszystkich trzech obszarów zabezpieczenia społecznego tj. pomoc społeczna, świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny.”

Prace nad projektem rozpoczęły się w 2007 roku. Środki na jego powstanie w 85% pochodziły z dotacji z Unii Europejskiej, a w 15% z budżetu państwa.

Komentarze

komentarzy